10 urodziny Galerii Bezdomnej

2012|10|17

Od pierwszej wystawy Galerii Bezdomnej, w maju 2002 roku minęło już 10 lat. Ten jubileusz ma uczcić wystawa w specjalnym miejscu. Jest w Warszawie taki budynek, który znają wszyscy. Który jest już zabytkiem, mimo, że nie przekroczył jeszcze sześćdziesiątki. Budzący skrajne emocje – lubiany i znienawidzony. Do którego trudno nie trafić: Pałac Kultury i Nauki.

Miejscem wystawy będzie sala im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury w Warszawie. Jest to jedyna sala, do której można dostać się bezpośrednio z placu Defilad – wejście do sali znajduje się na dziedzińcu głównym Pałacu (od strony ul. Marszałkowskiej), w narożniku pomiędzy wejściem głównym, a Teatrem Studio. Ważne: zdjęcia będzie można umieszczać tylko i wyłącznie na ściankach wystawienniczych ustawionych specjalnie do tego celu w Sali Kisielewskiego przez firmę Konarski-Bzowski oraz na linkach, które zostaną rozwieszone pomiędzy kolumnami. Prosimy, aby nie przyklejać, nie przybijać, ani tym bardziej nie przywiercać zdjęć do ścian, kolumn barierek ani innych elementów wnętrza sali.

Oprócz tradycyjnej wystawy przygotowaliśmy możliwość elektronicznej prezentacji zdjęć dla wszystkich tych, którzy będą chcieli wziąć udział w pałacowej Bezdomnej, a z różnych względów nie będą mogli w tym czasie przyjechać do Warszawy. Jeśli prześlecie nam mailem swoje zdjęcia, będą one pokazywane na ekranie w mieszczącej się w Pałacu Kultury Cafe Kulturalna, będącej partnerem wystawy GB. Do Cafe Kulturalna wejście prowadzi od strony dziedzińca głównego Pałacu, przez foyer Teatru Dramatycznego.

Dodatkowo w Cafe Kulturalna przez 2 tygodnie, od dnia inauguracji Bezdomnej, tj. 20.10 do 4.11, będzie możliwość zorganizowania własnego pokazu zdjęć (w wersji elektronicznej, na rzutniku) – zaproszenia znajomych i nieznajomych na prywatny wieczór w atmosferze Galerii Bezdomnej. Chętni powinni zgłaszać się mailowo do Jakuba Palucha (kuba@kulturalna.pl) w celu wybrania dogodnego terminu. Fotografowie, którzy zorganizują swój wieczór w Cafe Kulturalna i ich goście otrzymają 20% zniżki na wszystko, co zamówią i 30% zniżki na wino.

W sobotę, 20 października o godz. 17 w Cafe Kulturalna odbędzie się konferencja prasowa poświęcona 10-leciu Galerii Bezdomnej. W spotkaniu udział wezmą m.in. znani fotograficy, którzy zaczynali z Galerią i zaprezentowali swoje prace 10 lat temu.

HARMONIGRAM
wieszanie prac: 20 października 2012, w godz. 10-18
wernisaż: 20 października 2012, godz.18
wystawa otwarta dla publiczności: od 21.10 do 26.10, w godz. 12-20 oraz 27.10, w godz. 12-20
zdejmowanie prac: 28 października, od godz. 10

Zdjęcia do prezentacji w Cafe Kulturalna prosimy przesyłać na adres: gbezdomna@gmail.com

Gorąco zapraszamy! Przyjdźcie ze swoimi zdjęciami i przyjaciółmi, aby wspólnie świętować dziesięciolecie Galerii Bezdomnej!

www.galeriabezdomna.art.pl
pobierz:  Galeria Bezdomna 20.10.2012 Warszawa