HARMONY OF THE SPHERES

Kwartet jazzowy założony w 2010 roku w Warszawie. Przy tworzeniu tego projektu muzycy inspirowali się przede wszystkim stylistyką, którą prezentuję obecnie niemiecka wytwórnia jazzowa ECM oraz artyści tacy, jak Enrico Rava, czy John Abercrombie. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje, które stylistycznie krążą pomiędzy jazzem, a muzyką nowoczesną i improwizowaną. Zespół tworzą studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz uczniowie Wydziału Jazzu przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Do tej pory zespół zagrał wiele koncertów w Warszawie, w takich miejscach, jak Sen Pszczoły, czy Squer Hoovera.

Skład: Radek Nowak – trąbka | Mikołaj Poncyljusz – gitara | Kuba Kinsner – perkusja | Adam Prokopowicz – kontrabas

WYKONAWCY

MIKOŁAJ PONCYLJUSZ – Student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Marka Dykty oraz uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale jazzu, pod okiem Krzysztofa Barcika. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych w Warszawie takich, jak Big Band Akwarium, czy Big Band UMFC w Warszawie. Pod koniec 2011 r. uczestniczył w nagraniu płyty „Hossana” Anny Artymowskiej.

RADEK NOWAK – Od 13 roku życia gra na trąbce. Ukończył Zespól Państwowych Szkol Muzycznych I i II stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Obecnie uczeń w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale jazzu pod okiem Roberta Majewskiego.

JAKUB KINSNER – Absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i IIst. im. K. Komedy w Warszawie w klasie perkusji u prof. Bogdana Kulika. Od wielu lat aktywnie koncertujący z rożnymi artystami z Polski i z zagranicy. Studyjnie i koncertowo współpracował m.in. z Novika, Jazzhole, Kameral Project, Numerem Raz, Tedem, Marina Luczenko, Marika, Anna Czartoryska, East West Rockers, Jamalem, Lilu, Żywiolakiem i wieloma innymi. Obecnie na stale związany z zespołami: Vavamuffin, Pablopavo & Ludziki, Anna Czartoryska, Harmony Of The Sphears, Stetl Quartet, Tomek Sołtys Quartet, grupa perkusyjna Szkoły Tańców Karaibskich SHO, Krzysztofem Majchrzakiem (projekty autorskie oraz akompaniament w warszawskiej Akademii Teatralnej), Teatrem Muzycznym Roma.

ADAM PROKOPOWICZ – Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale jazzu.

www.myspace.com/harmonyots  
facebook