Krusze – REALIZACJA | tere fere KURORTY

Wystawa, na którą złożą się wielkoformatowe obrazy olejne, fotografie prezentowane w formie dużych light boxów oraz projekcje wideo. Ciekawym wątkiem jest związek pomiędzy malarstwem a fotografią. Przedstawiane na wystawie obrazy są malowane na podstawie zdjęć, które z kolei inspirowane są malarstwem lub wręcz malarstwo imitują. Tytułowa REALIZACJA wskazuje na zamknięcie trwającego ponad rok etapu zbierania materiałów i przygotowań oraz konceptualizacji. Jest polemiką z terminem „projekt”, z jego wszechobecnymi organizacyjno-proceduralnymi konotacjami. Jest zwieńczeniem.

AUTORZY

Kaśka Szeszycka – Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku prof. Anny Tyczyńskiej i Malarstwa prof. Andrzeja Leśnika na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2008 roku. Zajmuje się malarstwem, wideo oraz akcjami w przestrzeni miejskiej. Jest asystentką w Pracowni Malarstwa prof. R. Tokarczyka w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jej prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych.

Konrad Królikowski – Absolwent socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego i słuchacz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Fotograf, założyciel i lider wielu projektów muzycznych (między innymi Moto czy Turyzm). Zajmuje się portretem i reportażem. Dokumentuje działania performerskie i streetartowe (współpraca z grupą Glamrury). Współpracował z wieloma artystami, między innymi z zespołami Pogodno i Kristen.