Teatr Abanoia – FITNESS

Kobieta z głową psa. Kobieta zawstydzona. Kobieta pognieciona. Kobieta z papieru, plasteliny, wody. Kobieta cała z rozwartych ust. Uległa i przyległa, wyzywająca i wyzwana. Tańcząca, rodząca fantazje pełne kłamstw. Kobieta przed ołtarzem. Superbohaterka w grze.

Spektakl “Fitness” powstał na podstawie rozmów wszystkich osób tworzących Teatr Abanoia. Rozmów kobiet i mężczyzn o kobietach. Nasze dyskusje trwały bardzo długo, przechodziły różne etapy, dojrzewały wraz z nami, aż zarysowały postać kobiety, o której zdecydowaliśmy się opowiedzieć. Z tej inspiracji powstał tekst napisany przez reżysera Konrada Pachciarka, rozwijany i dopełniany na próbach poprzez improwizacje. Wszystkie elementy spektaklu kształtowały się we wspólnej pracy. Lepimy naszą bohaterkę z osobistych doświadczeń, z własnych ciał, lęków, pragnień, kompromisów, z wielkich i małych słów, z naszych kolorowych szmatek.

tekst i reżyseria: Konrad Pachciarek
choreografia: Barbara Tereszko
występują: Joanna Olejniczak, Katarzyna Mazurkiewicz, Elżbieta Pożarycka, Kaja Kleśta, Aleksandra Zielińska, Paula Jarmołowicz, Olga Tabińska
czas trwania: 45 minut
premiera: 19.11.2011