10 urodziny Galerii Bezdomnej

2012|10|17

Od pierwszej wystawy Galerii Bezdomnej, w maju 2002 roku minęło już 10 lat. Ten jubileusz ma uczcić wystawa w specjalnym miejscu. Jest w Warszawie taki budynek, który znają wszyscy. Który jest już zabytkiem, mimo, że nie przekroczył jeszcze sześćdziesiątki. Budzący skrajne emocje – lubiany i znienawidzony. Do którego trudno nie trafić: Pałac Kultury i Nauki.

Miejscem wystawy będzie sala im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury w Warszawie. Jest to jedyna sala, do której można dostać się bezpośrednio z placu Defilad – wejście do sali znajduje się na dziedzińcu głównym Pałacu (od strony ul. Marszałkowskiej), w narożniku pomiędzy wejściem głównym, a Teatrem Studio. Ważne: zdjęcia będzie można umieszczać tylko i wyłącznie na ściankach wystawienniczych ustawionych specjalnie do tego celu w Sali Kisielewskiego przez firmę Konarski-Bzowski oraz na linkach, które zostaną rozwieszone pomiędzy kolumnami. Prosimy, aby nie przyklejać, nie przybijać, ani tym bardziej nie przywiercać zdjęć do ścian, kolumn barierek ani innych elementów wnętrza sali.

Oprócz tradycyjnej wystawy przygotowaliśmy możliwość elektronicznej prezentacji zdjęć dla wszystkich tych, którzy będą chcieli wziąć udział w pałacowej Bezdomnej, a z różnych względów nie będą mogli w tym czasie przyjechać do Warszawy. Jeśli prześlecie nam mailem swoje zdjęcia, będą one pokazywane na ekranie w mieszczącej się w Pałacu Kultury Cafe Kulturalna, będącej partnerem wystawy GB. Do Cafe Kulturalna wejście prowadzi od strony dziedzińca głównego Pałacu, przez foyer Teatru Dramatycznego.

Dodatkowo w Cafe Kulturalna przez 2 tygodnie, od dnia inauguracji Bezdomnej, tj. 20.10 do 4.11, będzie możliwość zorganizowania własnego pokazu zdjęć (w wersji elektronicznej, na rzutniku) – zaproszenia znajomych i nieznajomych na prywatny wieczór w atmosferze Galerii Bezdomnej. Chętni powinni zgłaszać się mailowo do Jakuba Palucha (kuba@kulturalna.pl) w celu wybrania dogodnego terminu. Fotografowie, którzy zorganizują swój wieczór w Cafe Kulturalna i ich goście otrzymają 20% zniżki na wszystko, co zamówią i 30% zniżki na wino.

W sobotę, 20 października o godz. 17 w Cafe Kulturalna odbędzie się konferencja prasowa poświęcona 10-leciu Galerii Bezdomnej. W spotkaniu udział wezmą m.in. znani fotograficy, którzy zaczynali z Galerią i zaprezentowali swoje prace 10 lat temu.

HARMONIGRAM
wieszanie prac: 20 października 2012, w godz. 10-18
wernisaż: 20 października 2012, godz.18
wystawa otwarta dla publiczności: od 21.10 do 26.10, w godz. 12-20 oraz 27.10, w godz. 12-20
zdejmowanie prac: 28 października, od godz. 10

Zdjęcia do prezentacji w Cafe Kulturalna prosimy przesyłać na adres: gbezdomna@gmail.com

Gorąco zapraszamy! Przyjdźcie ze swoimi zdjęciami i przyjaciółmi, aby wspólnie świętować dziesięciolecie Galerii Bezdomnej!

www.galeriabezdomna.art.pl
pobierz:  Galeria Bezdomna 20.10.2012 Warszawa

 
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie REWIRY

2012|09|26

Wszystkim Famowiczom polecamy ciekawy i ważny projekt Pracowni Sztuki Zaangażowanej REWIRY. Podstawowym celem Pracowni jest przekonanie, że kultura i sztuka mogą stać się mechanizmem zmiany społecznej i realnie wpływać na życie mieszkańców miasta. Przedsięwzięcie stawia na obecność artystów w defaworyzowanych obszarach miasta.

„SZTUKA NA GIEŁDZIE” – NABÓR PROJEKTÓW

GIEŁDA
To organizowane w ustalonym miejscu i czasie spotkania handlowe, na których sprzedawane są ściśle określone towary po cenach ogłoszonych w codziennych notowaniach. Transakcje na giełdach zawierane są zgodnie z obowiązującym regulaminem, między członkami giełdy pośredniczącymi w zawieraniu transakcji. Giełdy to miejsca specyficzne, w których można kupić niemalże wszystko: od nasion i skarpet po ogromne maszyny rolnicze i auta. Z socjologicznego punktu widzenia jest to również miejsce spotkania mieszkańców wsi i miasta, obcokrajowców i Polaków. Wydaje się jednak, że wspólnym mianownikiem zdecydowanej większości ludzi odwiedzających tego typu miejsca i poszukujących towarów po wyjątkowo okazyjnych cenach jest stosunkowo średni status majątkowy oraz niskie zorientowanie na kulturę wysoką i sztukę.

AKCJA
Wobec powyższego Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry” wraz z wyłonionymi w ramach konkursu twórcami chce podjąć próbę spektakularnej artystycznej interwencji na największej lubelskiej giełdzie w Elizówce. Przedsięwzięcie stawia sobie za zadanie poruszenie szeregu różnych problemów społeczno – kulturowych dotyczących przestrzeni takich jak giełdy. Zależy nam na konfrontacji artysty z całkowicie nieprzygotowanym odbiorcą i obserwacji jej rezultatu. Żywimy nadzieję, że szary, przeciętny człowiek może również uczestniczyć w kulturze i być jej odbiorcą, trzeba jedynie do niego wyjść i go zainteresować, pokazać, że życie nie polega jedynie na zajmowaniu się codziennymi sprawami bytowymi. Chcemy również sprawdzić, czy w takim miejscu będzie popyt na wartościową (eksperymentalną) sztukę, czy może nie ma dla niej tam miejsca?

KONKURS PROJEKTÓW
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry” zaprasza do zgłaszania swoich pomysłów na stoiska, prace, obiekty, happeningi, interwencje, etc., które w sposób twórczy odwołają się do powyższej tematyki. Nie obowiązują żadne ograniczenia gatunkowe, co oznacza, że mogą się zgłaszać artyści poruszający się w dowolnych obszarach działalności artystycznej. Akcja odbędzie się 14 października 2012 roku w Lublinie i poprzedzona będzie adekwatnie wymaganym czasem przygotowań.

Autorzy wybranych pomysłów otrzymają honoraria na podstawie umów zawartych z Centrum Kultury w Lublinie, organizatorem konkursu.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2012 na adres rewiry.lublin@gmail.com.

Więcej informacji o zasadach konkursu: www.rewiry.lublin.pl.

 
MUSIC FOR LIFE – Słuchaj, Klikaj, Pomagaj!

2012|08|29

Kochani Famowicze, zachęcamy Was do udziału w konkursie MUSIC FOR LIFE – Słuchaj, Klikaj, Pomagaj! Zwycięzca otrzyma 20 000 zł.

Ruszyła muzyczna machina pomocy dzieciom. Już ponad 120 utworów młodych artystów z całej Polski, reprezentujących różne gatunki muzyczne, zarejestrowanych zostało na społecznej platformie musicforlife.pl. Klikając na utwór zasilamy konto Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie leczone są dzieci z problemami układu słuchu. Artysta, który zbierze od internautów najwięcej głosów otrzyma 20 000 zł. Kampanię honorowo wspierają artyści polskiej sceny muzycznej m.in.: Mietek Szcześniak, Hlinka Mlynkova, Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Lora Szafran, Michał Urbaniak, Zespół ROAN, Golec uOrkiestra, a ambasadorami MUSIC FOR LIFE są: Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska i Piotr Kupicha.

Kampania powstała z myślą o wszystkich, którzy kochają muzykę i chcą pomagać. Na musicforlife.pl odkryjesz muzyczne talenty i posłuchasz nowych wykonawców. Portal tętni muzyką, aktualnościami o gwiazdach, informacjami o koncertach, imprezach w klubach oraz nowościach na rynku muzycznym. W ramach MUSIC FOR LIFE cyklicznie odbywać się będą także muzyczne wydarzenia, promujące ideę kampanii. Akcja obecna będzie również na wybranych festiwalach, koncertach gwiazd oraz wielu inicjatywach związanych z muzyką.

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE MUSIC FOR LIFE
Wszystkich wykonawców chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do nadsyłania swoich zgłoszeń, w skład którego wchodzi: bio wykonawcy, zdjęcie, utwory – od 1 do 3 – poprzez stronę musicforlife.pl.

Rozstrzygnięcie I edycji konkursu odbędzie się w październiku 2012 r. Inicjatorem i organizatorem kampanii jest Fundacja ORIMARI, a patronat medyczny nad akcją objęło Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej informacji:
www.musicforlife.pl
www.facebook.com/MusicForLifePL

Fundacja ORIMARI | Fundacja istnieje od 2006 roku, a tylko w ciągu ostatnich trzech lat podczas organizowanych przez Fundację imprez charytatywnych udało się zebrać blisko 2 miliony złotych. Środki te w całości zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dziecięcych oddziałów szpitalnych. ORIMARI przez kilka lat prowadziła kampanię społeczno-edukacyjną „Kochasz, Chronisz, Zapobiegasz – BADAJ SWOJE DZIECKO” na rzecz profilaktyki chorób u dzieci, w ramach której zrealizowała program badań profilaktycznych w domach dziecka na terenie całego kraju. Finansuje również programy rehabilitacyjne i profilaktyczne w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Jest także inicjatorem i organizatorem cyklicznych imprez, które realizuje wraz z siecią hoteli Starwood Hotels & Resorts, Smaki Dobra i Słodki Smak Dobra. Kampania MUSIC FOR LIFE powstała z inicjatywy założycielki Fundacji ORIMARI, Marzenny Szustkowskiej. | www.orimari.com

 
Werdykt FAMA 2012

2012|08|26

Jury festiwalu 42. FAMA. Międzynarodowy Kampus Artystyczny, w składzie: Darek Foks, Janusz Grzywacz, Adam Klocek, Wojtek Kowalski, Katarzyna Wolnik-Sayna i Alicja Sawicka – postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIE i tytuł LAUREATA FESTIWALU – za wysoki poziom prezentacji – otrzymują:
- w kategorii muzyka: wykonawcy koncertu „We Are From Here”, Garaż, Port Mone, Flying Moses, We Are Not From Iceland, FairyTaleShow, Kariera
- w kategorii teatr: Teatr Na Chwilę, Teatr W Krzywym Zwierciadle
- w kategorii wokaliści: Katarzyna Sylla, Aleksandra Błachno, Mateusz Nędza, Paweł Izdebski
- w kategorii sztuki wizualne: autorzy projektu „Między metafizyką a polityką, czyli nowe przygody Pana Jajo”, Patryk Bychowski, Mateusz Kluczny, Katarzyna Bielawska
- w kategorii krytyka artystyczna: Wiktor Kołowiecki, za cykl rysunków komentujących wydarzenia festiwalowe
- w kategorii Zapracowany Famowicz, oraz kurs kitesurfingu o wartości 1500 zł, ufundowany przez szkołę KITEJUNKIES: Marek Pędziwiatr

NAGRODĘ ORGANIZATORA za pozytywny wkład w procesy organizacyjne festiwalu, ufundowaną przez byłych i obecnych dyrektorów, w wysokości 1000 zł, otrzymuje: Martyna Woch

NAGRODĘ SPECJALNĄ „Tydzień u Specjala” – nagrodę w kategorii Specjalnej dla tych, którym niewiele brakowało, którzy otarli się o nagrodę, w postaci tygodniowego pobytu w Świnoujściu, ufundowaną przez Jarosława Specjalskiego – oraz 1000 zł – otrzymują: Nakrętkowscy

NAGRODĘ LAMELAT FAMY, przyznawaną za popularyzację artystycznych inicjatyw Famy wśród mieszkańców Świnoujścia, w wysokości 1000 zł, otrzymuje: Spółka Zoo, za „Oprowadzanie po Famie”

NAGRODĘ IM. JANA SAWKI w kategorii SZTUKI WIZUALNE, w wysokości 1000 zł otrzymuje Grupa Kapa

NAGRODĘ IM. ROBERTA PALUCHOWSKIEGO w kategorii SZTUKI SCENICZNE, w wysokości 1000 zł otrzymuje Zespół Pieśni i Tańca FAMOWIANKI

NAGRODĘ w kategorii MUZYKA w wysokości 2000 zł otrzymuje The Toobes

NAGRODĘ IM. ANDRZEJA JAKÓBCA dla najlepszej grupy jazzowej, w wysokości 2000 zł, otrzymuje: Kosmonavt

NAGRODĘ IM. MARIANA REDWANA przyznawaną za poziom prezentowanych tekstów i całokształt prac związanych z literaturą na festiwalu, ufundowaną przez przyjaciół Patrona Nagrody oraz równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł otrzymują ex aequo: Agnieszka Horodyska, Mateusz Marek

NAGRODĘ IM. MAXA SZOCA za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną, w wysokości 2000 zł, otrzymuje: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą

NAGRODĘ TRYTON ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście dla największej osobowości artystycznej festiwalu, w wysokości 6000 zł otrzymują: Latające Pięści

NAGRODĘ TRÓJZĄB NEPTUNA za najlepsze wydarzenie artystyczne festiwalu oraz równorzędne nagrody w wysokości 3000 zł otrzymują ex aequo: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, za projekt „UWAGA NA GŁOWĘ” oraz Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna

 
SZCZURZE NIEBO nad Amfiteatrem

2012|08|25

Nogi, nogi, setki nóg / Tupią, tupią, tup, tup, tup  -  „Oddech Szczura”, słynny przebój grupy Maanam usłyszymy już dziś wieczorem w Amfiteatrze. Koncert Finałowy „Szczurze niebo”  zakończy tegoroczną Famę. Reżyserami gali są Jerzy Jan Połoński i Jarosław Staniek. Scenografię koncertu przygotował Jarosław Koziara, autor identyfikacji wizualnej WOŚP, designer wystroju wnętrza klubu Stodoła, autor oprawy plastycznej zespołu Voo Voo. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Piotr Aleksandrowicz.

Bohaterami wieczoru będą oczywiście uczestnicy festiwalu. Zaprezentują swoje umiejętności na jednej scenie, a Jury odczyta werdykt. Fama to również konkurs. Dowiemy się więc, kto wróci do domu z Trójzębem Neptuna i Trytonem, głównymi nagrodami festiwalu.

Początek już od 20:00 w Amfiteatrze. Po północy zapraszamy również do klubu Scena na AFTER FAMĘ Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

 
Strona 1 z 1012345Ostatnia »