W krzywym zwierciadle…

2012|08|24

ZACHODNIOPOMORSKA OFFENSYWA TEATRALNA | TN
Promenada
12:00-17:00 AKCJE HAPPENINGOWE
MDK, sala widowiskowa
19:30 Teatr W Krzywym Zwierciadle – RTG – ROLAND TOPOR GAMES

MDK, sala widowiskowa
20:30 KINO – film, fotografia, projekty premierowe | PK/TN

Jazz Club Scena – Centrala
23:00 laboratorium muzyki | KAPELA Z ORLICZKA | PK
00:30 SEKCJA WOKALNA | SP
01:15 duet BLUE BEETS |SP

Ponad 100 wydarzeń artystycznych i towarzyszących – to Fama 2012. Dzisiaj w Świnoujściu spotykają się ze sobą Roland Topor i ethno historia muzyki ludowej.

„RTG – Roland Topor Games” to artystyczna wariacja na temat twórczości francuskiego pisarza Rolanda Topora. Szokująca groteskę i pokłady czarnego humoru artyści TEATRU W KRZYWYM ZWIERCIADLE przenieśli na teatralną scenę. Efektom ich pracy można przyjrzeć się o 19:30 w sali widowiskowej MDK. Razem z aktorami zapytamy, czym tak naprawdę jest normalność? Jakimi wskaźnikami można ją zmierzyć? Sesja RTG wprawia w ruch toporową karuzelę!

O godz. 20:30 festiwalowe KINO. Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, gdzie nasi filmowcy zaprezentują swoje produkcje zrealizowane podczas tegorocznej Famy.

Barwność i energia te hasła towarzyszą KAPELI Z ORLICZKA. Muzycy promują czar i magię muzyki ludowej. – „To po prostu płynie z nas, a nowe-stare brzmienia nadają nowy rytm życiu” – wyjaśniają muzycy. Na koncie Kapeli z Orliczka jest między innymi Nagroda Polskiego Radia za ciekawe eksperymenty na niwie kultury ludowej oraz nagroda Ministra Kultury za promowanie muzyki ludowej. Na koncert w ramach „Laboratorium muzyki” zapraszamy o 23:00 do klubu Scena.

Przypominamy, że już jutro ostatni dzień festiwalu i WIELKI FINAŁ. Wieczorem w Amfiteatrze przekonamy się, kto zdobędzie w tym roku Trójząb Neptuna i Nagrodę Tryton – najważniejsze laury festiwalu Fama. Działania artystów ocenia Jury w składzie: Darek Foks, Janusz Grzywacz, Adam Klocek, Wojtek Kowalski, Katarzyna Wolnik-Sayna i Alicja Sawicka. W tegorocznym koncercie finałowym – „SZCZURZE NIEBO” – usłyszymy piosenki zespołu Maanam. Zaprezentują się w nim także niektórzy laureaci Famy. Koncert reżyseruje wyśmienity duet: Jerzy Jan Połoński i Jarosław Staniek. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!