SEKCJA ANIMACJI KULTURALNEJ | PROJEKT „FAMA UDOMOWIONA”

Projekt animacyjny dla Świnoujścia, którego celem jest realizacja wydarzeń artystycznych w niekonwencjonalnych przestrzeniach miasta. Czekamy na zgłoszenia animatorów kultury, osób kreatywnych, poszukujących rozwiązań niekonwencjonalnych i oryginalnych.

Festiwal to nie tylko sceny artystyczne, ale także przestrzeń całego miasta i jego mieszkańcy. To nie tylko promenada i studenci, ale także lokalne osiedla. To już czwarta edycja cyklu, rozwijanego co roku i realizowanego z sukcesem podczas Famy. W świadomości młodych artystów jak i samych mieszkańców Fama łączy się nierozerwalnie ze Świnoujściem.Cykl „Fama udomowiona” ma pełnić rolę łącznika między mieszkańcami miasta a artystami festiwalu. W jego efekcie zostaną zrealizowane wydarzenia różnych dziedzin adresowane bezpośrednio do mieszkańców miasta. Ideą projektu jest objęcie działaniami artystycznymi alternatywnych przestrzeni miasta: osiedli, boisk, skwerów, podwórek, targów, sklepów, małych klubów i kawiarni osiedlowych.

Z jednej strony, cykl ten ma skłaniać potencjalnych odbiorców do udziału w innych przedsięwzięciach Famy, odwiedzania scen festiwalowych. Z drugiej natomiast – ma pobudzać inicjatywę młodych twórców, uczestników sekcji warsztatowych festiwalu, skłaniać ich do poszukiwania niekonwencjonalnych sposobów prezentacji i promocji swojej twórczości.

POBIERZ
Regulamin FAMA
Formularz Zgloszeniowy FAMA – sekcja animacji kulturalnej

OPIEKA REALIZACYJNA

GRUPA PATEFON – Absolwenci animacji kultury, którzy na Famie 2009 za swoje działania na świnoujskim osiedlu otrzymali jedną z głównych nagród festiwalu. Kontynuowali działalność w roku 2010 i 2011, nadzorując realizację działań animacyjno-artystycznych na kilku świnoujskich osiedlach. Łącznie w ramach cyklu, podczas dwóch tygodni festiwalu, zostało zrealizowanych około 50 akcji. Grupa zajmuje się również realizacją pokazów happeningowych, teatralnych, fotograficznych i plastycznych.