SEKCJA WOKALNA

Wyłonieni w naborze uczestnicy zaprezentują się w koncertach z programem autorskim i nowymi piosenkami przygotowanym podczas warsztatów i prób z pianistą-aranżerem. Wybrani wokaliści zostaną zaproszeni do pracy nad innymi projektami muzycznymi festiwalu oraz Koncertem Finałowym.

Celem sekcji jest uzupełnienie oficjalnej oferty edukacyjnej, poprzez indywidualne podejście do każdego uczestnika, dobór najlepszego dla niego repertuaru, rozwój wyobraźni, kreatywności i horyzontów muzycznych oraz kształtowanie otwartości na nowe, ciekawe wyzwania artystyczne.

Na program warsztatów złożą się zajęcia zbiorowe i indywidualne, ćwiczenia oddechowe i ruchowe, ćwiczenia rozwijające słyszenie harmoniczne i wyobraźnię muzyczną, emisja głosu, zastosowanie metod emisyjnych w piosenkach, ćwiczenia melodyczne metodą speach level singing, praca z sekcją, interpretacja piosenki, nauka frazowania, kształcenie osobowości, ruch sceniczny, praca z mikrofonem.

POBIERZ
Regulamin FAMA
Formularz Zgloszeniowy FAMA – sekcja wokalna

OPIEKA ARTYSTYCZNA

ANNA SERAFIŃSKA – Wokalistka jazzowa, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka wielu nagród, m.in. tytułu Nowej Nadziei Polskiego Jazzu 1999 i I Nagrody prestiżowego Montreux Jazz Festiwal 2004. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, Uniwersytetu Muzycznego i Akademii Teatralnej w Warszawie. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej – od standardów w ich klasycznym brzmieniu, przez formy nowoczesne, aż po funk i soul. Nagrała solowe płyty: “Nieobecni”, “Melodie”, “Ciepło Zimno”, „Gadu Gadu”. Zapraszana na festiwale w Polsce Europie i USA. Współpracowała z mistrzami polskiego jazzu: Adamem Pierończykiem, Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim i wieloma innymi. Obecnie prowadzi zespół Anna Serafińska Groove Machine. Jest pierwszym w Polsce właścicielem naukowego tytułu doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego.

ANNA KARAMON – Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali, m.in. Festiwalu Piosenki Francuskiej, Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję (Grand Prix 2008). Śpiewała w zespołach Sofa oraz Atomy, z którym brała udział w opolskich Debiutach. Od kilku lat prowadzi groovowe warsztaty wokalne. Reżyser Koncertu Ludoffego (Fama 2005, Nagroda Tryton). Kierownik muzyczny Koncertu Finałowego Fama 2006 „Serca bicie…” (piosenki A. Zauchy).

ALEKSANDRA NOWAK – Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, solistka orkiestry Jose Torres & Salsa Tropical, współpracuje z zespołem Anna Serafińska Groove.

Anna Karamon i Aleksandra Nowak poznały się na Famie w roku 2007. Połączyły je wspólne pasje muzyczne, w których efekcie powstał zespół DZIEWCZYNY. Zespół jest m.in. Laureatem Grand Prix za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie. W roku 2009 grupa dwukrotnie wygrała program TVP 2 „Hit Generator”, a w roku 2011 brała udział w programie TVN „X Factor”. Zespół ma na swoim koncie debiutancką płytę „Dziewczyny z sąsiedztwa”.