Twoja premiera na Famie

Trójząb Neptuna to najważniejsza nagroda festiwalu Fama, ustanowiona w roku 1966 jako nagroda przyznawana za najwybitniejsze wydarzenie lub osiągnięcie artystyczne festiwalu.

Konkurs stanowi jedną z form całego postępowania konkursowego Famy. Jego przedmiotem są projekty, które wpisują się w interdyscyplinarną formułę festiwalu oraz twórczo ją wykorzystują, działania łączące artystów różnych dziedzin, inicjatywy ambitne, oryginalne oraz nowatorskie. Konkurs jest skierowany do młodych artystów, wykonawców, zespołów, grup – reprezentujących różnorodne rodzaje aktywności twórczej.

Jeżeli masz oryginalny pomysł na realizację projektu premierowego – prezentacji teatralnej, muzycznej, plastycznej, fotograficznej, filmowej (lub jakiejkolwiek innej) i chciałbyś walczyć o jedną z głównych nagród Famy, to koniecznie prześlij nam wypełniony Formularz Zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: fama.festiwal@gmail.com.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31.05.2012.

W I etapie konkursu z nadesłanych zgłoszeń wyłonimy te projekty, które przy wsparciu finansowym i technicznym festiwalu będą realizowane w Świnoujściu. Ogłoszenie wyników I etapu kwalifikacji nastąpi do dnia 18.06.2012.

Wysokość nagrody dla najlepszego wydarzenia wynosi 6.000,00 zł brutto.

POBIERZ
Regulamin Konkursu Trojzab Neptuna
Konkurs Trojzab Neptuna – Formularz Zgloszeniowy

 

PROPOZYCJE TEMATYCZNE

Poniżej znajdziecie wykaz tematów, które być może staną się dla was źródłem inspiracji. Przedstawione tematy są naszą propozycją i nie wiążą się z wykluczeniem z konkursu zgłoszeń, skupionych wokół innych zagadnień.

*Spektakl muzyczny, będący autorskim, nowatorskim opracowaniem wybranego zjawiska z historii muzyki (muzyka klasyczna, jazzowa, ludowa, elektroniczna, eksperymentalna, piosenka).

*Koncert interdyscyplinarny, łączący nowoczesną, awangardową muzykę z wykorzystaniem multimediów, instalacji.

*Projekt plastyczny, inspirowany wybranym zagadnieniem z zakresu teorii sztuki, filozofii, literatury.

*Projekt plastyczny zrealizowany w przestrzeni miasta, w którego efekcie powstanie obiekt włączony na stałe w tkankę miejską.

*Projekt fotograficzny, zakończony prezentacją, dedykowany innym uczestnikom festiwalu (sesja fotograficzna, reportaż, fotografia inscenizowana).

*Spektakl teatralny lub taneczny, zrealizowany w niekonwencjonalnej przestrzeni.

*Spektakl multimedialny, łączący działania sceniczne (teatralne, taneczne) z materiałem filmowym lub wizualizacjami.

*Spektakl kabaretowy, wykorzystujący improwizację lub oparty w pełni na scenariuszu przygotowanym podczas prób.

*Projekt literacki lub para-literacki skupiony wokół zagadnień: miejsce, miasto, tożsamość określonej grupy społecznej, sąsiedztwo.

*Film (fabuła, reportaż, dokument, mockumentary) odnoszący się do historii, tożsamości czy aktualnej specyfiki Świnoujścia.

*Cykl akcji animacyjno-artystycznych, adresowanych do mieszkańców Świnoujścia i inspirowany ich potrzebami, doświadczeniami.

*Projekt dowolnej dziedziny adresowany do najmłodszych odbiorców.